Trwa projekt z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Z okazji 100-lecia św. Jana Pawła II wszelkiego rodzaju dary przekazywały różne organizacje i osoby prywatne. Stolica Apostolska postanowiła wydać książkę ze zbiorem tych darów, które otrzymała od katolików na całym świecie. Projekt ten nosi nazwę „The 100 Gift” i jest wyjątkową publikacją na to wydarzenie. Zawiera setki, jeśli nie tysiące rekomendacji prezentów z całego świata, które zostały przesłane w imieniu katolików z całego świata do papieża Franciszka podczas jego wizyty w ich krajach w 2015 i 2016 roku.

Projekt z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II skupia się na stworzeniu cyfrowego zasobu, który będzie dla niego trwałym hołdem, a jednocześnie przyda się katolikom na całym świecie, którzy chcą dzielić się swoimi uczuciami o nim. Utworzy ją zespół, w którego skład wejdą pisarze z różnych krajów i kultur, z różnych środowisk iz różnymi doświadczeniami w pisaniu o św. Janie Pawle II. Celem jest dla nas stworzenie czegoś, co pomoże rozpowszechnić jego wizerunek we wszystkich częściach naszej planety i pomoże mu pozostać inspiracją dla ludzi na całym świecie, w których odcisnął swoje piętno przez całe swoje długie życie.

Projekt Dar na 100 – powstanie pomnik

Pomnik to ważny symbol współczesnego społeczeństwa i dobre miejsce do upamiętnienia historii danego miejsca. Istnieją różnego rodzaju pomniki – religijne, kulturowe, gospodarcze – które można zbudować dużymi zasobami finansowymi i ludzkimi.

Nie powinniśmy zapominać, jak ważne jest zachowanie naszego dziedzictwa w naszej pamięci.

Projekt na taką skalę nie jest wykonywany przez jedną osobę. Jest to wysiłek zespołowy społeczności.

Pomnik – Dar na stulecie

Pomnik to sposób upamiętniania ważnych wydarzeń w historii. Prezent na stulecie to coś, co przetrwa wiele lat i może służyć jako trwałe wspomnienie.

Kościół od ponad stu lat obchodzi stulecie objawień maryjnych we Francji.

To ciekawe i ciekawie wyglądające dzieło sztuki, które zostało zamówione przez rząd francuski z okazji stulecia. Projekt przedstawia wzgórze porośnięte kwiatami i liśćmi, na szczycie którego stoi wyrzeźbiona z marmuru figura Matki Bożej.

Posąg przedstawia młodą dziewczynę ubraną na biało; u jej stóp ma trzy białe róże, a po obu jej stronach stoją dwa anioły. Skupia się głównie na jej portrecie, choć z tyłu wydaje się być jakiś napis. To, co mówi, pozostaje w tym momencie nieznane (chociaż może być po łacinie).

Pomnik bogini miłosierdzia, który został poświęcony przez papieża Franciszka, zostanie otwarty 9 maja w Watykanie. Jest to dar od wszystkich katolików, aby okazać głębokie uznanie dla wysiłków papieża na rzecz promowania Kościoła katolickiego i jego orędzia miłości, przebaczenia i nadziei.